Oslavujeme 1 rok!

Home Aktuality Oslavujeme 1 rok!

Oslavujeme 1 rok!

od Juraj

Oslavujeme 1 rok!

Lezecká stena K2 oslavuje svoje prvé narodeniny a pri tejto príležitosti pozývame všetkých lezcov, aby nám prišli pomôcť zdolať vrchol K2 – teda naliezli minimálne 8611m. Lezecký maratón, ktorý sa bude liezť v sobotu 8.2. odštartuje o 8:00 a liezť môžete v 3 kategóriách až do 20:00, kedy sa načne niekoľko pivových sudov na náš účet a spolu s chutným gulášom tak budú mať súťažiaci príjemný štart do afterpárty.

Stačí, keď v sobotu prídeš ľubovoľne medzi 8:00-20:00, na recepcii dostaneš pretekovú kartičku a keď si na šrot, tak ju zas odovzdáš, dáš si guláš a pivo a tancuješ do rána. Štartovné je štandardný vstup na stenu. V cene je aj občerstvenie na doplnenie energie.

Súťaží sa v 3 kategóriách

  • mužské dvojice
  • ženské dvojice
  • zmiešané dvojice

1. cieľ

Pretekárskym cieľom je naliezť čo najviac ciest za 12h a tým nazbierať v dvojici čo najviac bodov. Bodovanie je v prospech kvantity, aj keď aj za obťažnosť cesty nejaké bodíky môžete získať – 10 alebo 15 bodov za vylezenie (podľa dĺžky cesty), za obtiažnosť toľko bodov akú má hodnotu v UIAA klasifikacii.Momentálne na vás čaká vyše 250 ciest, takže je z čoho vyberať!

2. cieľ

Druhým cieľom je spoločne naliezť 8611 metrov, čo je výška K2. Keď sa podarí splniť tento cieľ, narážajú sa grátis sudy a pomaly celá akcia naberie viac spoločenský nádych 😉 Dovarí sa guláš a začne afterpárty ako sa patrí.

Na víťazov maratónu čakajú voľné vstupy, ceny z nášho baru a obchodu, takže prísť sa určite oplatí!

Oslavujeme 1 rok!

Tiež sa ti môže páčiť