Kurzy istenia pre dospelých

lezecke-kurzy-dospeli

Na všetky lezecké kurzy sa môžete prihlasovať e-mailom lezeckastena@lezeckastena.sk alebo na tel č. +421 948 176 060 a s našim personálom si dohodnite termín, ktorý Vám vyhovuje.

Po skončení každého kurzu, môžete ostať na stene a liezť do záverečnej!

 

Kurz istenia s inštruktorom – Začiatočníci (Top rope)

Úvodný kurz istenia a lezenia pre nových návštevníkov

 

Kurzy istenia pre dospelých

Zobraziť viac informácii o kurze pre začiatočníkov

Kurz je určený pre nových návštevníkov a začínajúcich lezcov. Ak nemáte žiadne, alebo máte len slabé skúsenosti s lezením a potrebujete základné informácie, pozývame Vás na  kurz lezenia  pre začiatočníkov.

Základné lezenie sa učí s vrchným lanom (Top Rope). Po zvládnutí lezenia s vrchným lanom už môžete liezť a istiť iných lezcov samostatne. Neskôr je možné si kurz predĺžiť a prihlásiť sa na kurz lezenia s inštruktorom pre pokročilých, kde sa naučíte istiť so spodným lanom a liezť na prvom konci – Leading.

Kurz istenia s inštruktorom pre pokročilých (Leading)

 

Kurzy istenia pre dospelých

Zobraziť viac informácii o kurze pre pokročilých

Po absolvovaní kurzu s inštruktorom pre začiatočníkov môžete pokračovať kurzom pre pokročilých. Na kurz sa môžu prihlásiť aj tí lezci, ktorí začiatočnícky kurz neabsolvovali, ale ovládajú aspoňistenie top rope (lezca s horným lanom),  základy používania lezeckého vybavenia a naväzovanie na lano

Kurz bezpečného chytania pádu

 

Kurzy istenia pre dospelých

Zobraziť viac informácii o kurze bezpečného chytania pádu

Pri lezení je azda najdôležitejšia správna technika istenia a zachytenia pádu prvolezca. Práve lezec, ktorý Vás istí má z veľkej časti v rukách doslova Váš život. Samozrejme istič nemôže ovplyvniť všetky faktory bezpečnosti, preto je potrebné aby správne ovládal tie, ktoré ovplyvniť dokáže. Najdôležitejším článkom sa istič stáva pri páde. Tie sa môžu stať nepríjemné ak istič prudko zabrzdí pád alebo stojí na nesprávnom mieste.

Na špeciálne zhotovenej figuríne s váhou 65kg sa naučíte, ako zastaviť pád z viacerých výšok. Pomocou kýblika na istenie si vyskúšate pády z 2metrov, 5metrov a 10 metrov a pomocou gri-gri z výšky 5 a 10 metrov.