Najväčšia lezecká stena v Bratislave

Home Najväčšia lezecká stena v Bratislave

Lezecká stena - K2 Bratislava

Ako sa u nás lezie

Lezenie pre profíkov

Na stene najviac dominuje obrovský previs, ktorý potrápi aj skúsených lezcov. Obklopený je kolmými a mierne previsnutými profilmi. Zo zadnej strany previsu je „opretý“ rekreačný položený profil. Svojím tvarom je zaujímavá „kvádrová“ línia alebo imitácia prírodnej skaly z laminátových častí.

Lezecká stena K2 je svojou plochou najväčšia v Bratislave. Od oficiálneho otvorenia – 07. 02. 2013 pribudlo množstvo lezeckých profilov. Stena ponúka zázemie nielen pre náročných lezcov, ktorí preferujú kvalitné a ťažké cesty, ale aj pre lezcov – začiatočníkov.

Pri prvej návšteve Vám ochotne pomôžeme zoznámiť sa s lezeckým vybavením, s bezpečnosťou na stene a lezením ako takým. 

O kvalitu lezeckých ciest a línii sa neustále stará náš personál. Cesty sú pravidelne obmieňané, čiže máte neustále veľkú variabilitu lezenia k dispozícii. Každá cesta je vyznačená jednou farbou, má svoj názov a stupeň náročnosti.

Lezenie pre začiatočníkov

Nad bouldrovkou sú menej náročné profily, najmä svojou dĺžkou. Niektoré línie sú pripravené na lezenie štýlom top-rope (s vrchným lanom), čo je vynikajúce pre začiatočníkov, ktorí majú k stene ešte trochu rešpekt. 

Ďalšie lezecké línie sú vybavené samoistmi. Ide o pevné zariadenie, ktoré pri stúpaní lezca nahor lano navíja a pri páde sa zastaví. Pri lezení už nepotrebujete spolulezca, ktorý by vás musel zospodu istiť.

Lezecká stena K2 ako jediná na Slovensku disponuje profilom pre lezenie na rýchlosť. Každá stena na rýchlosť musí spĺňať rovnaké parametre – sklon a dĺžka. Na pretekoch a súťažiach sa musí dodržať aj umiestnenie chytov, ktoré sú špecifické svojim tvarom pre tento typ lezenia.

Súčasťou steny je aj kvalitná bouldrovka s farebne vyznačenými cestami. Svojou členitosťou poskytuje kvalitný bouldering pre všetkých. Na bouldrovke je nainštalovaných dostatočný počet aj na to, aby ste mohli stenu traverzovať, alebo si vymýšľať vlastné bouldrové cesty.

Telocvičňa na Workout

Určite si každý pamätá ako sa po úplne prvom stretnutí s lezením cítil. Zrazu ste zistili, že máte svaly, o ktorých ste ani netušili. Bolesť z malých lezečiek alebo kvalitná svalovica neobišla nikoho. Aspoň tej svalovici sa dá vyhnúť a to kvalitnou rozcvičkou alebo doplnkovými cvikmi. Na to máme pripravenú našu „mučiareň“, workout telocvičňu, prispôsobenú na doplnkový tréning pre každého zapáleného lezca, kde nájdete tréningový campus, hrazdu, TRX, fit loptu a iné doplnky.

Parametre Lezeckej steny

1000
m2

LEZECKÁ PLOCHA

100
m2

STENA NA BOULDERING

50
m2

MONSTER

1
m

MAX. VÝŠKA

0
m

MAX. VÝŠKA STENY NAD BOULDROVKOU

Preteky

Ako v každom športe, tak aj v lezení si môžete zmerať a porovnať svoje sily a lezecké schopnosti s ostatnými. Naša stena má výborné organizačné zázemie na preteky, súťaže alebo iné akcie.

Hneď po otvorení lezeckej steny sa u nás konali Majstrovstvá Slovenska v boulderingu, ktoré sa tešili nemalej účasti pretekárov. Krátko na to sme ponúkli priestory českým rýchlostným lezcom, ktorí usporiadali nominačné preteky do svojej silnej reprezentácie.

V roku 2018 sme hostili významné medzinárodné podujatie, Akademické majstrovstvá sveta (FISU World University Sport Climbing Championship) za účasti pretekárov z celej planéty. Súťažilo sa v disciplínach lead, speed aj boudering, pričom sme boli svedkami naozaj špičkových výkonov, hodných svetovej top úrovne!