Prvá návšteva lezeckej steny

Home Prvá návšteva lezeckej steny

Lezenie na lezeckej stene, je šport vhodný pre úplných začiatočníkov, rovnako aj pre pokročilých lezcov. Na našich stenách si zalezú deti cca od 3r., ich rodičia, starí rodičia,… proste všetci, ktorí majú chuť a čas si zašportovať.

 

Pred prvou návštevou

Pred prvou návštevou v K2 nie je potrebné sa registrovať ani telefonovať, stačí len prísť počas otváracích hodín a náš personál sa o vás postará - všetko potrebné vám ukáže, vysvetlí a požičia.

Ak plánujete návštevu s neplnoletými deťmi, je potrebné, aby boli počas celej návštevy (nielen počas lezenia) pod dozorom dospelej osoby. V prípade, že chce neplnoleté dieťa prísť na stenu a liezť bez dozoru dospelej osoby, je potrebné doniesť vyplnený a rodičom podpísaný súhlas zákonného zástupcu, vek dieťaťa však musí byť minimálne 15 rokov.

Ak ste neskúsený lezec/lezkyňa

máte viacero možností, ako si u nás zaliezť

Samoisty

To sú zariadenia, na ktoré sa stačí správne zapnúť, ktoré vám nahrádzajú ističa a môžete si vy alebo aj vaše deti zaliezť bez predošlej rezervácie a bez prítomnosti skúseného lezca – stačí krátke zaškolenie naším personálom. Samoisty sa nachádzajú na 11 m stenách, ktoré ponúkajú obtiažnosť od detských „zvieratkových“ cestách až po náročnejší previs. Nosnosť samoistov je 16-130kg.

 

Bouldrovka

Lezecká stena na bouldering je 4,5 m vysoká stena s mäkkou dopadovou zónou (žinenkou), kde sa lezie bez lana.

Nová detská lezecká stena, ktorá ponúka široký výber detských lezeckých profilov pre začiatočníkov ale aj pre pokročilých. Lezenie na KIDSWALL je v sprevode inštruktora.

Osobný istič

Obliezli ste u nás všetko, čo sa dalo? Máte chuť si zaliezť na lanách (top-rope) ale neviete sa istiť? Nemáte lezeckého partnera, alebo by ste chceli popracovať na svojich základoch techniky lezenia?
Stačí si zavolať na naše telefónne číslo alebo si priamo na pokladni rezervovať istenie (ideálne aspoň 3 dni vopred).

Telocvičňa

Vybavená menšou, detskou variantou bouldrovky, tréningový campus, hrazdy, TRX, fit lopty a iné doplnky.

Iné

K dispozícii je aj detský kútik a oddychová zóna s gaučami a stolným futbalom. Občerstviť sa môžete v našej kaviarni s letnou terasou.

Lezecký kurz

Dalšou možnosťou je absolvovať základný kurz, kde sa naučíte základy lezenia a istenia s vrchným lanom. Viac informácii nájdete v časti LEZECKÉ KURZY – ZÁKLADNÝ KURZ.

A čo si so sebou doniesť?

Ak nevlastníte žiadnu lezeckú výstroj, nevadí, všetko vám vieme. So sebou si teda stačí priniesť športové oblečenie a športovú náladu. Minimálne potrebná výstroj je:

  • samoisty: sedák a lezečky (lezecká obuv)
  • boulder: lezečky (lezecká obuv)