Monster – Lezecká stena K2

Home Monster – Lezecká stena K2

Monster Lezecký sektor

Lezecká stena - K2 Bratislava

Už od samotného prvého otvorenia vo februári 2013 Lezeckej steny sa snažíme neustále vylepšovať všetky služby pre nadšencov tohto krásneho športu. Začali sme o lezeckej ploche približne 1500m2, ktorá zahŕňa aj plochu bouldrovej časti.

Časom sme vylepšili detský kútik,  pribudli posilňovacie pomôcky, campus, obchod s lezeckými potrebami a mnohé ďalšie. Momentálne pre Vás pripravujeme úplne nový detský sektor KID WALL, kde Vás a Vaše deti čakajú rôzne lezecké výzvy.

Po trojročnej spolupráci s tímom Anatomic sa môžeme kochať naozaj jednou z najväčších lezeckých stien na Slovensku. Postavením ďalšieho sektoru o rozlohe 450m2 máme takto dohromady okolo 2500m2 lezeckej plochy. Nie málo komplikovaný projekt Monster stál kolegov zo Žiliny veľa úsilia, vyžadoval si mnoho trpezlivosti a šikovnosti nielen staviteľov ale aj samotných projektantov.

Pri príprave a realizácii projektu bola veľmi dôležitá statika komplikovanejších častí Monstra. Projektanti z Anatomic-u museli dôkladnejšie vystužiť a spevniť visiacu ruku a hlavu panáka. Pri hlave sa nachádza vyhliadka, na ktorú sa dá vyliezť, ale časom sa na ňu dostanete aj jednoduchším spôsobom, spoza steny.

Ľavá ruka je dostatočne spevnená výstužou a vykonali sme na nej záťažovú skúšku. Podľa európskych noriem sa steny testujú na záťaž 800kg, no my sme ju zaťažili na 1 tonu. Týmito skúškami prešla bravúrne.

Parametre - Monster

100
m2

CELKOVÁ LEZECKÁ PLOCHA

100
m2

LEZECKÁ PLOCHA – MONSTER

10
m

VÝŠKA

1
m

ŠÍRKA CELÉHO SEKTORU

0
m

ĽAVÁ RUKA – VISIACA ČASŤ

Nový lezecký sektor by sme mohli zaradiť medzi stredne náročné. Lezecké línie sa tiahnu viac-menej miernym previsom, náročnejšie výlezy vedú väčšinou cez Monstra a hlavne cez jeho ľavú pažu. Momentálne máme v tejto časti postavených okolo 30 lezeckých ciest a okolo tohto čísla sa bude ich počet približne pohybovať.