K2 Boulder Cup 2012 a ako sme to videli

Home Aktuality K2 Boulder Cup 2012 a ako sme to videli

K2 Boulder Cup 2012 a ako sme to videli

od Juraj

Mnohých návštevníkov trochu mýlil názov prvého preteku na novej K2 Lezeckej stene, keďže sa uskutočnil až 16.3. 2013. Majstrovská Slovenska v boulderingu 2012 a zároveň posledné kolo Slovenského pohára za rok 2012 počkali na dokončenie projektu najväčšej lezeckej steny na Slovensku K2. Organizátorom sa podarilo pripraviť preteky na vysokej úrovni. Po dlhej dobe sa kvalifikácia aj finále liezlo štýlom OnSigth, tak ako sa lezie aj na pretekoch s vysokou úrovňou vo svete.

Kompletné výsledky nájdete TU

Majstrovstvá Slovenska v boulderingu 2012
K2 Lezecká stena Bratislava
Na majstrovstvá sa registrovalo 40 mužov a 12 žien zo Slovenska ale aj z Čiech. Trochu nám bolo ľúto, že 16-členná maďarská delegácia zrušila svoju účasť kvôli snehovej kalamite na cestách. Napriek tomu účasť bola kvalitná.

V kvalifikácii bolo pripravených 7 bouldrov, takže pretekári mali pred sebou veľa lezenia. Prvé 4 bouldre boli ľahšieho rázu, no napriek tomu sa topovalo oveľa častejšie. Do finále sa prebojovali pretekári, ktorí vyliezli všetky kvalifikačné bouldre (okrem posledných postupujúcich).

Finále sa začalo slávnostným predstavení postupujúcich. 8 žien a 12 mužov bojovalo na štyroch prešpekulovaných bouldroch. Stavitelia ciest – Ičo, Kmeťo a Ďuro Repčík sa s finálovými bouldrami naozaj pohrali. Skoro žiadne a ak nejaké-tak oblé chyty, veľa štruktúr, nástup z rozbehom a skoky v cestách rozhodne nechýbali. Každá cesta bola niečím zaujímavá, ale zaujímavejšie však bolo to akými rôznymi spôsobmi sa dali preliezť.
V ženskej kategórii sa najlepšie skončila Katka Fickuliaková, ktorá už takmer tradične vyhráva väčšinu pretekov. Druhá skončila Lenka Mičicová a tretia Petra Ružičková z Prostějova.

K2 Lezecká stena - MSR v boulderingu 2012
Mužské finále začalo hneď po úprave ženských finálových bouldrov, čo však trvalo veľmi krátko, keďže mužom sa odobrali z ciest chyty a stupy. Miestami to vyzeralo tak, že naozaj nieje čo chytiť ani čo stúpiť. Muži si však poradili a každá cesta mala svoj prelez. Humpi Ondrej Švub ako jediný preliezol všetky finálové bouldre a preto mu zaslúžene patrí titul majstra Slovanska 2012. Tesne v pätách mu bol Peter Doležaj, ktorému chýbali dve sekundy na to, aby dosiahol prvenstvo. Práve neuznaný top po limite ho posunulo na tretie miesto a druhý skončil Matej Švub.

Marek Repčík - K2 Lezecká stena
Marek Repčík - MSR K2 Boulder Cup

Prekvapením vo finále bol postup Mareka Repčíka. Ten sa lezeniu venuje viac-menej rekreačne. Ukázal mladým chalanom, že skúsenosti dokážu prebiť vek a tak skončil na štvrtom mieste!

Po vyhlásení výsledkov sa pokračovalo Afterpárty. Prvé preteky je potrebné poriadne zapiť . Parket roztancovala skvelá kapela z Rajeckých Teplíc – All Stars Band. Je naozaj ťažké zorganizovať preteky tak, aby všetko plynule prebehlo. Myslím si, že na zopár malých chybičiek, ktoré sa do budúcna určite opravia, boli preteky na úrovni zvládnuté. Nechýbala zábava a ani správny športový duch.

Ďakujeme aj všetkým sponzorom, ktorí prispeli k priebehu pretekov a k cenám pre víťazov:

Generálny partner
K2 Lezecká stena Bratislava

 

 

Hlavní partneri
anatomic
techwood
northland

Reklamní partneri
singing-rock

saltic
kompava
MSR sa uskutočnili pod záštitou

 

Tiež sa ti môže páčiť