Majtrovstvá SR v lezení detí a mládeže 23.11.2013

MSR 2013

Srdečne vás pozývame na Majstrovstvá Slovenska detí a mládeže v lezení na obtiažnosť.

Každý pretekár polezie 3 kvalifikačné cesty s lanom (obtiažnosť). O majstrovi a majsterke Slovenska 2013 rozhodne finálová cesta.

Ako bonus môžu (nepovinne) lezci pretekať aj v boulderingu a v lezení na rýchlosť. Pripravené budú 4 bouldre a za každý vylezený boulder sa dá vyhrať odmena. V lezení na rýchlosť vyhodnotíme a odmeníme prvých troch pretekárov v každej kategórii.
Tešíme sa na vás a vaše výkony!
Pred-registrácia pretekárov je spustená a povinná online! >>> tu registrácia

Majtrovstvá SR v lezení detí a mládeže 23.11.2013

Pravidlá pre pretekárov

Lezenie s lanom (Majstrovstvá) ::: Kategória A (TOP ROPE, FLASH), kategória B (FLASH):

Deti budú rozdelené na 3 skupiny, každá bude liezť svoju cestu, potom sa cesty vymenia. Časový limit na cestu je 5 minút. O poradí rozhodne  súčet bodov za všetky cesty dohromady. Určené chyty budú viditeľne obodované, body sa spočítavajú. Za cestu je možné získať max. 30 bodov. Chyty budú obodované 1-30b.
Do finále postupuje 8 najlepších dievčat a 8 chlapcov z kategórie B, A

Bouldering :::

Pripravené budú 4 bonusové bouldre. Po prelezení a držaní chytu TOP dvoma rukami dostáva pretekár cenu. Počet pokusov je neobmedzený, ale cenu za boulder môže vyhrať len 1x.

Rýchlosť :::

Lezie sa 1 cesta, ktorá je meraná. Prví traja v každej kategórii vyhrajú ceny.

Rozhodcovia, hlavný rozhodca a protesty :::

Počty bodov za každú cestu zapisuje istič. Za výsledky zodpovedá hlavný rozhodca. Proti rozhodnutiu hlavného rozhodcu je možné podať protest. Cena podania protestu je 30€, v prípade neuznania protestu suma prepadá organizátorovi.

 

Majtrovstvá SR v lezení detí a mládeže 23.11.2013