Druhé narodeniny K2 + Lezecký maratón

Home Aktuality Druhé narodeniny K2 + Lezecký maratón

Druhé narodeniny K2 + Lezecký maratón

od Juraj
2. narodeniny K2

Lezecká stena K2 oslavuje už svoje druhé narodeniny a pri tejto príležitosti pozývame všetkých lezcov na lezecký maratón. Minulý rok sa nám spoločne poradilo na preliezť neuveriteľných 38 191m a je viac než jasné, že to treba prekonať!  Lezecký maratón, ktorý sa bude liezť v sobotu 7.2. odštartuje o 8:00* 10:00 a liezť môžete v 3 kategóriách až do 20:00, kedy sa načne niekoľko pivových sudov na náš účet a spolu s chutným gulášom tak budú mať súťažiaci príjemný štart do afterpárty.

*posun štartu sa presúva na 10:00, nepôjde nám elektrika

Stačí, keď v sobotu prídeš ľubovoľne medzi 8:00 10:00-20:00, na recepcii dostaneš pretekovú kartičku, kde si budeš zapisovať prelezené cesty. Keď budeš mať dosť, tak kartičku odovzdáš, dáš si guláš a pivo a tancuješ do rána. Štartovné je štandardný vstup na stenu, resp. 6€. V cene je aj občerstvenie na doplnenie energie. Počas celého dňa bude stena otvorená aj pre verejnosť.

Súťaží sa v troch kategóriách

  • mužské dvojice
  • ženské dvojice
  • zmiešané dvojice

Pretekárskym cieľom je naliezť čo najviac ciest za 12h a tým nazbierať v dvojici čo najviac bodov. Bodovanie je v prospech kvantity, aj keď aj za obťažnosť cesty nejaké bodíky môžete získať – 10 alebo 15 bodov za vylezenie(podľa dĺžky cesty), za obtiažnosť toľko bodov akú má hodnotu v UIAA klasifikacii. Momentálne na vás čaká vyše 250 ciest, takže je z čoho vyberať!

Druhým cieľom je spoločne naliezť viac ako 38 191 metrov, teda prekonať minuloročný počet prelezených ciest. Keď sa podarí splniť tento cieľ, narážajú sa grátis sudy a pomaly celá akcia naberie viac spoločenský nádych 😉 Dovarí sa guláš a začne afterpárty ako sa patrí.

Na víťazov maratónu čakajú voľné vstupy, ceny z našehu baru a obchodu, takže prísť sa určite oplatí!

 

Tiež sa ti môže páčiť