Lezecká liga s Jurajom Repčíkom

Home Aktuality Lezecká liga s Jurajom Repčíkom

Lezecká liga s Jurajom Repčíkom

Lezecká liga s Jurajom Repčíkom

Osem mesiacov ligy s prvkami tréningu s Jurajom Repčíkom

 

Od septembra sme pre Vás pripravili trochu vylepšenú lezeckú ligu. Počas ôsmych mesiacoch si dáme do tela, vylepšíme kondičku a hádam sa výkonnostne posunieme o stupeň a pol vyššie.

Juraj Repčík každé dva mesiace pripraví lezeckú ligu tak, aby sa zamerala na určitý aspekt tréningového procesu. Zameriame sa na objem, silu, výbušnosť a nakoniec výkony.

Objem

Počas prvých dvoch mesiacoch sa budeme snažiť naliezť čo najviac metrov. Kvantita je totiž jediný kvalitný tvrdý základ k ďalšiemu tréningu. Budeme sa snažiť nabrať na vytrvalosti a samozrejme aj zhybovať budeme.

 Liga September

Sila

Znížime objem a pridáme na záťaži. Nadelíme ťažšie cesty a kolečka. Naučíme sa rôzne tréningové triky na zlepšenie práce nôh v previse a vidíte, že aj bez nôh sa to dá. A aby som nezabudol, opäť dáme si aj zbyby a pridáme campus 😉

Výbušnosť

Z hrubej sily treba niečo vytesať…  Špeciálne cviky na zlepšenie výbušnosti, skoky, jednoručné lezenie, campus, tréning techniky a opäť zhyby, keď ich tak milujete.  Ak by sa vám, po skončení výbušnosti, náhodou pod vrstvou tuku na rukách, alebo chrbte objavili hrčky, nechoďte s tým k doktorovi, môžu to byť SVALY.

Výkony

6 mesiacov tréningu by sa malo pozitívne prejaviť na lezeckých výkonoch.  A pokiaľ vám nehlási pripomienkovač správy typu: “10:30 obstreky, 11:00 elektroliečba”  vaše telo prešlo tuningom úspešne. Valce sú prevŕtané, turbo pracuje na plné obrátky v žilách sa valí kerozín… Je čas na posun z 3+ na 4-, alebo aj nie.

 

Lezecká liga s Jurajom Repčíkom

Tiež sa ti môže páčiť