Tréning camp 4 – REGENERÁCIA A VÝŽIVA

Home Aktuality Tréning camp 4 – REGENERÁCIA A VÝŽIVA

Tréning camp 4 – REGENERÁCIA A VÝŽIVA

od Juraj
Tréning camp 4 - REGENERÁCIA A VÝŽIVA

Vážení lezci a Vážené lezkyne!

Dňa 13. 6. vo štvrtok sa uskutoční posledný  Tréning camp 4 – REGENERÁCIA a VÝŽIVA. Tak ako v každom športe, tak aj v lezení je veľmi dôležitá regenerácia a správna životospráva.

Častokrát sa stáva, že v zápale lezenia sa pokúšame vyliezť nejakú svoju vysnenú cestu, ale nedarí sa nám. Skúšame a skúšame, ale padáme a padáme. Lenže čím viac skúšame a padáme, tým sa vzdialenosť k dosiahnutiu posledného chytu alebo kroku vzďaľuje. Vtedy si treba zachovať chladnú hlavu a dať si kvalitný oddych aj na niekoľko dní. Aj vrcholoví športovci, keď stagnujú vo výkone, radšej zvoľnia tempo tréningu, alebo si dajú pár dní voľno na regeneráciu a relax. Samozrejme relaxovať a regenerovať sa dá rôznymi spôsobmi či už aktívne alebo pasívne alebo správnou životosprávou, ale o tom si povieme viac na štvrtom camp-e.

Program tréning campu ostáva nezmenený, tzn. najskôr bude teória, prax a potom diskusia. A ak nás bude dostatočné množstvo a počasie dovolí, na záver si niečo aj ugrilujeme a víno popijeme.

Účasť na tréning campe je bezplatná a vhodná aj pre lezcov začiatočníkov. Aj posledným dielom campu Vás prevedú profesionálni športoví lezci ako Juraj Repčík a Tomáš Mrázek.

Tešíme sa na Vás!

Tréning camp 4 - REGENERÁCIA A VÝŽIVA

Tiež sa ti môže páčiť